Zapraszamy na zajęcia dla szkoły podstawowej!

Karate Kyokushin

dla Dzieci i Młodzieży

Szkoła Karate Luzino Gościcino

     KAŻDE dziecko ma ogromny potencjał rozwoju, a możliwości ciała i umysłu są zdumiewające.

  Doskonalenie ciała i umysłu dziecka ma ogromny sens, a Karate jest ku temu świetnym narzędziem. 
Treningi prowadzimy tak, by każdy uczestnik zajęć mógł rozpoznać swoje możliwości, rozwijać się i… POLUBIĆ TO!

Trenujemy w  Szkołach Podstawowych w Luzinie i Gościcinie. Zapraszamy do współpracy również przedszkola z woj. pomorskiego. 

Dzieci trenują karate.

Niezależnie od wieku, płci i możliwości fizycznych, każdy może rozpocząć trening Karate i czerpać z niego korzyści. Ścieżka Karate może być bardzo różna. Jedni szukają sztuki walki, sposobu na utrzymanie formy, nowego hobby, a inni aspirują do bycia mistrzem. Każdy znajdzie swoje miejsce w Dojo.

Trenujemy ogólną sprawność, stopniowo wprowadzając kolejne umiejętności, postawy, uderzenia i kopnięcia Karate. Uczestnicy zajęć mogą podchodzić do oficjalnych egzaminów Karate Kyokushin – zdobywając kolejne stopnie kyu.

Nasz autorski program łączy Karate Kyokushin z Gimnastyką Mózgu i gimnastyką korekcyjną. Program dedykowany jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5-18 lat. 

Gimnastyka mózgu (= Kinezjologia edukacyjna) to zestaw działań i ćwiczeń psychomotorycznych, doskonalących i integrację połączeń lewej i prawej półkuli mózgu. Program synergistycznie wspiera rozwój psychofizyczny i intelektualny oraz SENSORYCZNY. Chcesz poczytać o gimnastyce mózgu? KLIKNIJ 🙂

Gimnastyka korekcyjna to jedna z najważniejszych metod zapobiegania i leczenia wad postawy, nad naszymi Sempai czuwa instruktor gimnastyki korekcyjnej. 

Gimnastyka korekcyjna

Młodziki – grupa 5-10 latków

 To zajęcia z większą ilością kolorowych zabaw – dziecko może pozostać w młodzikach tak długo jak zechce. Stopniowo wprowadzamy podstawy karate i uczymy się liczyć po japońsku, co dzieciaki uwielbiają! 

Od 5 roku życia trwa pierwsze apogeum motoryczne dziecka, a ok. 7-9 r. ż. – drugie apogeum motoryczne. To okres wyjątkowo ważny dla kształtowania motoryczności dziecka. Dbając o ten etap, pomożesz Twojemu dziecku wejść w życie dorosłe bez ograniczeń, z  poczuciem zadowolenia, radości życia oraz zdrowia.  

Regularny udział pozwala na harmonijny rozwój ciała i w pozytywny sposób wpływa na kształtowanie się charakteru młodego sportowca. Dzieci otrzymują najlepsze wzorce ruchowe i wzbogacają swą motorykę o nowe umiejętności. Treningi są bezpieczne i dostosowane do możliwości oraz potrzeb uczestników.

 

Nasz grupa Karateków

Karate Kidsy – grupa 8-12 latków

To grupa dla dzieci kontynuujących treningi w klubie, które są gotowe na więcej KARATE, w tym więcej nauki układów kata. Treningi wciąż zawierają dużo elementów zabawy, aby jak najbardziej motywować dzieci do ruchu 😉

Niektóre dzieci z Młodzików będą chciały szybciej przejść do grupy Karate Kidsy – jeśli dziecko wyraża chęć przejścia na bardziej zaawansowane treningi i szybciej zdawać egzaminy na kolejne pasy – ma taką możliwość (oczywiście gotowość dziecka musi ocenić też Sensei).

Wczesny etap nauki w klubie obejmuje szereg ćwiczeń korekcyjnych, rozciągających, ogólnorozwojowych – wzmacnia ciało i wypracowuje prawidłową postaw ciała. Techniczne ćwiczenia budzą samoświadomość, uczą wzajemnego szacunku, dyscypliny i uważności. Praktyka karate działa korzystnie na rozwój psychomotoryczny, społeczny, kulturowy i poznawczy

Nauka wpływa na 3 poziomy:
1. Rozwój fizyczny i psychomotoryczny (metabolizm, muskulatura, szkielet, koordynacja)
2. Rozwój umiejętności poznawczych (samokontrola, poszanowanie zasad, inicjatywa, poczucie własnej wartości)
3. Rozwój umiejętności społecznych (autonomia, komunikacja, pewność siebie, adaptacja)

 

chłopcy trenujący karate kyokushin

Młodzież – Starszaki – grupa 12-18 lat

Treningi karate dla starszych uczniów Szkoły Podstawowej są zbliżone do treningów karate dla dorosłych. Uczymy się już większości technik karate. Chętni przygotowują się do do zawodów (zawodnicy rywalizują w ochraniaczach).

Podczas treningów pracujemy również nad wytrwałością w dążeniu do wyznaczonego celu, kondycją, siłą i sprawnością.

Uczeń zaczynający trenować w tym okresie może szybko dogonić umiejętnościami zawodników, którzy zaczęli trenować dużo wcześniej i może osiągać świetne wyniki sportowe.

Okres dorastania często jest trudny – zarówno dla nastolatków jak i ich rodziców. Udział w treningach karate może pomóc przejść ten czas bez większych problemów.

Przynależność do silnej, zdyscyplinowanej grupy karateków to bardzo dobre miejsce dla dorastającej młodzieży, a wspólna aktywność świetnie wpływa na samopoczucie.

Dołącz do nas już dziś! 

grupa karateków

Nie tylko umiejętności techniczne

• uświadamiamy jak ważne są: sport, samodyscyplina, zasady fair-play
• budujemy grono aktywnej młodzieży
• dbamy o dobrą atmosferę – aby młodzieży „chciało się” wstać sprzed komputerów i zadbać o swoje zdrowie
• nasz trening to profilaktyka zdrowej sylwetki i korekcja wad postawy
• uczymy jak wyznaczyć cel i dążyć do jego osiągnięcia

Na co jeszcze wpływa trening XOBO?

• usprawnia koncentrację i zdolność logicznego myślenia
• zdrowy rozwój emocjonalny i zdolności interpersonalnych i dodaje pewności siebie
• usprawnia umiejętność czytania, pisania i rysowania
• doskonali koordynację ruchową i koordynację oko-ręka i zmysł równowagi
• wspiera kreatywne myślenie i motywację do nauki
• poprawia pamięć
• zaspokaja dziecięcą potrzebę przynależności do grupy ( to dużo zdrowsze niż wirtualne znajomości)

Karate dla dzieci.

Trenuj z Xobusiem!

Program dla Przedszkoli – zapraszamy do współpracy.

W odpowiedzi na duże zainteresowanie sportowym programem dla najmłodszych (3-6 lat) – stworzyliśmy programy „Trenuj z Xobusiem” i „Karate z Xobusiem”.
Treningi dla przedszkolaków to ćwiczenia ogólnorozwojowe, gimnastyka korekcyjna, Gimnastyka Mózgu i elementy Karate Kyokushin.    Wspierają rozwój sensoryczny i motoryczny.

Jesteś właścicielem przedszkola?

Sprawdź naszą ofertę dedykowaną przedszkolakom:

kotek karateka

opinie

Zobacz opinie naszych klientów

„Nasz 7-latek nie może się doczekać kolejnego treningu. Odkąd dołączył do grupy małych karateków, stał się bardziej samodzielny i radosny. Na pewno warto wysłać swoje dziecko do XOBO! „
Michał M. 
 

„Julka uwielbia karate. W tym roku zwiększyła ilość treningów do 3 tygodniowo i chyba dzięki temu przestała siedzieć godzinami przed tabletem”

Marta T.

„Przeogromnie polecam i zachęcam każdego rodzica do zapisania swoich pociech!  Zajęcia z Senseiem Łukaszem uczą nie tylko sztuki walki ale przede wszystkim uważności i pozytywnej afirmacji do samego siebie. Powiem krótko:  Jest moc!”   

Patrycja G.

TWOJA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA 

Jesteśmy ciekawi czy jesteś zadowolony z treningu? 

Zauważasz korzyści? A może masz jakieś sugestie?

Powiedz o tym innym!

Tutaj możesz przesłać swoją opinię:

Xobo to najlepszy Klub Sportowy dla dzieci i młodzieży w Trójmieście i okolicach

 pOJEDŹ Z NAMI NA OBÓZ!

XOBO SUMMER CAMP 2024 w przygotowaniu!

Kolonie letnie Xobo summer camp
  • Xobo Summer Camp I 2024 Władysławowo data wkrótce

  • Xobo Summer Camp II 2024

    Gołuń – 18-24 SIERPNIA

XOBO Summer Camp to bardzo aktywne i atrakcyjne wyjazdy dedykowane wszystkim dzieciom i młodzieży. 

Program obok treningów karate zawiera szereg zajęć, gier i urozmaiceń, dzięki którym każdy dzień będzie wyjątkowy.
Kreatywne podejście do organizacji obozu jest podstawą do udanych wakacji!

 

 

 

Nasze obozy są sportowo-przygodowe – charakteryzują się różnorodnością zajęć. Uczestnicy będą mieli możliwość spędzenia wielu godzin na treningu, nawiązania przyjaźni, ale również poznania nowych zabaw i rozrywek.

Zajęcia organizujemy w taki sposób, że zadowoleni są zarówno członkowie naszego klubu karate jak i uczestnicy nie trenujący Karate Kyokushin.